AK 550i ABS

DYNAMIKA PROTKNUTÁ KOMFORTEM

Skútr, který bude psát historii. Ke svému 50ti letému výročí si KYMCO darovalo technologický klenot a zároveň posunulo hranice vývoje sportovních skútrů. S modelem AK 550i KYMCO zahajuje novou éru skútrů nazvanou Super Touring.

Vybaven revolučními technologiemi, nejmodernějšími prvky a jedinečnými konstrukčními řešeními spojuje to nejlepší ze dvou světů. Tento zástupce kategorie Super Touring Scooter nabízí komfort a luxus maxiskútru a zároveň dynamiku motocyklu.

Vyzkoušejte ho právě teď a objevte prvního svého druhu ve všech jeho detailech.

PŘESNÉ NÁČINÍ PRO PERFEKTNÍ STOPU
UPSIDE-DOWN VIDLICE | HORIZONTÁLNÍ CENTRÁLNÍ TLUMIČ | ODLEHČENÉ ALU RÁFKY

AK 550i byl zkonstruován na půdorysu svého hliníkového mostového rámu s cílem nově definovat pojem dynamika ve skútrovém světě a i díky tomu v konstrukci podvozku takříkajíc nezůstal kámen na kameni.

Výchozím bodem je celá soustava pohonu, která je zde kompletně oddělena od motoru. Díky tomu a použití odlehčených alu ráfků se razantně snížily neodpružené hmoty. Tomu napomáhá i lehká hliníková zadní kyvná vidlice s typicky motocyklovým pohonem pomocí kevlarového řemenu a odpružením pomocí centrálního tlumiče.

Díky téměř horizontální pozici tlumiče ve spolupráci s citlivou přední up-side down vidlicí podvozek nabízí široké rozpětí tlumení, od sportovně progresivního až po komfortně harmonické.

BEZKOMPROMISNÍ
BRZDY
TO NEJLEPŠÍ PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ
MONOBLOKY BREMBO | ABS BOSCH 9.1

Poprvé v historii jsou zde použity brzdové monoblokové třmeny tradiční značky Brembo. A celá brzdová soustava se dvěma kotouči vpředu a jedním vzadu je hodna svého jména.

Citlivé přibrždění nebo nekompromisní nouzové brždění, spolupráce brzd a podvozku přesvědčí jak běžné jezdce, tak i experty. Kromě toho je samozřejmě vybaven nejnovějším a nejlehčím systémem ABS 9.1 od Bosche, které díky svým jemným regulačním intervalům ještě zvyšuje bezpečnost v provozu.

INOVATIVNÍ
PODVOZEK
NOVÝ STANDARD V ERGONOMII
NÍZKÉ TĚŽIŠTĚ | MODERNÍ PŘÍSTROJOVKA | VÝŠKOVĚ SEŘIDITELNÝ ŠTÍTEK | VYHŘÍVANÉ RUKOJETI

Nový koncept ergonomie AK 550i ABS s centrální nízko umístěnou pozicí jezdce není jen výhodný pro osoby menšího vzrůstu, ale navíc ještě snižuje těžiště celého stroje. Díky dlouhému sedlu a velkoplošným podlážkám pro nohy ale i velcí piloty zaujmou pohodlnou sportovní polohu, ve které se dají ukrajovat stovky kilometrů.

Výškově seřiditelný větrný štítek umožňuje individuální nastavení a skvěle kryje jezdce i v nepřízni počasí. Vyhřívané rukojeti už jen dotvářejí kompletní paket výbavy a nedovolí, aby Vám za jízdy trpěly ruce chladem. Na volbě a pozici ovladačů je velmi dobře patrná dlouholetá zkušenost vývojářů značky KYMCO s vývojem skútrů.

Naopak zcela překvapí pohled na virtuální přístrojovou desku. Neinformuje pouze o všech standartních údajích vozidla, jako například tlaku v pneumatikách, nýbrž nabízí nové možnosti v oblasti infotainmentu.

Kontrastní LED display se tímo stává hlavní informační centrálou AK 550i ABS. I přes štíhlou sportovní siluetu ani zde nechybí klasické turistické prvky, jako velkorysý úložný prostor pod sedačkou a další dvě uzamykatelné schránky v přední části s USB zásuvkou pro nabíjení smartphonu.

HIGHTECH
MOTOR
NOVÉ SRDCE S VYSOKÝM VÝKONEM
ZAPALOVÁNÍ CROSS-PLANE | ZDVIHOVÝ OBJEM 550 CCM | VÝKON 39,3 KW

Kolem motoru AK 550i ABS se vše točí – a to nejen v přeneseném smyslu slova. Protože i tento dvouválec se řídí základními zásadami centralizace hmoty pro skvělé jízdní vlastnosti.

Tento agregát o objemu 550 ccm je typickým příkladem moderní konstrukce motorů: nízký, kompaktní a promyšlený. Tento kultivovaný dvouválec s elektronickým vstřikováním paliva, čtyřmi ventily na válec a zapalováním cross-plane nadchne spontání reakcí na plynovou rukojeť a plynulou a dobře kontrolovatelnou dodávkou výkonu.

Jen zřídka byl pohon skútru tak precizně dávkovatelný pouze pomocí plynové rukojeti. Jedním z dalších důvodů pro přímou a lineární reakci na pohyb plynové rukojeti ja také nově vyvinutá spojka v olejové lázni.

 

KYMCO systém NOODOE má chytrý kokpit, osobní informační systém a navigaci v jednom a je do nejmenšího detailu přizpůsoben potřebám řidiče. Těšte se na skvělou souhru mezi Vámi, Vaším skútrem KYMCO a Vaším okolním světem. Ponořte se spolu s námi do zcela nové digitální éry v sektoru skútrů.

Konečně je tady, navigace pro skútraře! Navigace je velmi jasná, zjednodušená a přehledně strukturovaná a uživatelské rozhraní je velmi intuitivní, takže jeden krátký pohled stačí na rychlé seznámení s trasou. Řidiči skútru tudíž nemusí neustále sledovat navigační displej - což znamená velké plus v oblasti bezpečnosti. Podrobné informace jsou Noodoe navigací zobrazovány automaticky, pokud si je můžete přečíst v klidu, například na červené na semaforu. Kromě toho můžete již před cestou zadat několik cílů do smartphonu, které jsou pak při startu automaticky předány skútru.

Každý z nás, jak známo, má jiný vkus. Proto si NOODOE vzhled můžete nakonfigurovat zcela podle svých přání a představ: tachometr, kompas, hodiny, ukazatel počasí a mnoho dalšího. Jakmile máte v telefonu nainstalovanou bezplatnou aplikaci NOODOE, vyberte si svůj oblíbený design a použijte svojí oblíbenou fotku na svém kokpitu jako tapetu.

Inteligentní smart kokpit ukazuje mnohem víc než jen vaší rychlost. Můžete získat informace také o počasí nebo čerpacích stanicích v vašem okolí. Všechno je graficky navrženo tak, aby Vám pro informaci stačil jediný rychlý pohled a poté se mohli opět plně věnovat řízení. V okamžiku, kdy se skútr zastaví, například na semaforech, vám NOODOE hlásí zmeškané hovory, nové zprávy nebo důležité informace ze sociálních sítí - aniž byste museli vzít mobil do ruky.

Do systému NOODOE můžete nahrát a sdílet své vlastní návrhy displeje, které jsou pak k dispozici globální komunitě značky KYMCO. V rámci této komunity můžete také chatovat a dokonce si vytvořit skupinu svých přátel. "Inteligentní kompas" vám pak zobrazí přátele skútrů KYMCO, kteří jsou v současné době ve vaší blízkosti.

cena 262990,- kč